Арсенал прегази Рединг (видео)

В поредния 30-ти кръг на Висшата лига на Англия Арсенал прие Рединг и не остави никакъв шанс на своя гост, побеждавайки с 4:1. Невероятен Жервиньо видяхме днес, след като той вкара попадение и асистира за други две, докато голове още вкараха Касорла, Жиру и Артета от дузпа.

Още в 11-ата минута Жервиньо откри, вкарвайки от непосредствена близост на празна врата след изключителното центриране на Санти Касорла. Арсенал буквално разпиля Рединг през това полувреме и можеше да води доста убедително, но повечето голове дойдоха във втората част.

В 48-ата минута Касорла се възползва от пас на Жервиньо и вкара. Така Касорла стана топ-реализатора на Арсенал с 12 гола. Оливие Жиру вкара нов гол в 67-ата минута след контра, изведена от Жервиньо.

В следващата атака МакАнуф центрира за гол на Робсън-Кану за гостите, но в 77-ата минута крайното 4:1 оформи Артета от дузпа. Полузащитникът сега има 4 вкарани дузпи в сезона, колкото Франк Лампард и Крейг Гарднър.