Ливърпул се изложи срещу Саутхемптън (видео)

Ливърпул бе на гости на "Светците" от Саутхемптън в поредния 29-ти кръг от Висшата лига на Англия днес, а домакините буквално пометоха своя опонент с 3:1, лишавайки своя опонент от всяка възможност за гол. Единствено изключителният напоследък Кутиньо се разписа за мърсисайдци.

Още в 6-ата минута Морган Шнайдерлин се възползва от близо, след като бе намерен от Джей Родригес, който му свали топката след центрирането на Рамирес. В 33-ата минута Рики Ламбърт застана зад топката при пряк-свободен удар и след рикушет удвои резултата. Току преди края на полувремето обаче Кутиньо върна гол след карамбол в наказателното поле на домакините.

През втората част темпото на игра падна, но Саутхемптън вкара още един гол. В 80-ата минута Джей Родригес напредна, премина през Шкъртел и шутира към Джоунс. Вратарят изби, но нападателя добави топката в мрежата за 3:1.