Астън Вила с победа на гости над Рединг (видео)

Кристиан Бентеке и Габриел Агбонлахор вкараха днес за пълния обрат над Рединг в пореден кръг от Висшата лига на Англия. След като домакините поведоха с автогол на Бейкър, двамата нападатели във форма за Вила обърнаха мача до 2:1 и така тима от Бирмингам се дръпна от опасната зона.

След няколко опасни атаки Рединг стигна до гол. Джоуби МакАнуф напредна по левия фланг и центрира по земя. Нейтън Бейкър не нацели добре топката на гол-линията и я прати в мрежата си, но той бе окуражен от своите съотборници.

Още в следващата атака Андреас Вайман асистира на Кристиан Бентеке за гол с рикушет, а в самия край на полувремето Габриел Агбонлахор вкара красив гол с мощен удар от наказателното поле. През втората част Вила заигра с увереност и запази преднината си.