Бейл вкарва и за победата над Арсенал (видео)

Тотнъм прие Арсенал в дербито на неделния ден от Висшата лига на Англия, като днес домакините победиха с 2:1 градския съперник. Всичко потръгна добре за Тотнъм в срещата и отборът поведе с два гола дело на Бейл и Ленън още преди почивката. През втората част Арсенал успя да върне гол.

Прекрасно подаване на Гилфи Сигурдсон намери Гарет Бейл сам срещу вратаря и топ-реализаторът на Тотнъм не сбърка. Всичко това се случи в 37-ата минута, а само след още 2 минути Аарън Ленън вкара второ попадение след асистенция на Скот Паркър.

В 51-ата минута Пер Мертезакер върна гол с глава след подаване на Тио Уолкът. В 60-ата минута Томаш Росицки се появи в игра на мястото на Карл Дженкинсън и действително раздвижи нещата в атака за гостите. В 67-ата минута след няколко нажежени ситуации Адебайор напусна контузен и Дефоу се появи за Тотнъм. След поредица от положения и 6 минути добавено време, резултатът остана непроменен.