Арсенал и Ливърпул не се победиха (видео)

В поредния кръг от Висшата лига на Англия Арсенал прие Ливърпул и двата тима завършиха при резултат 2:2 днес. Мърсисайдци успяха да поведат рано в мача, като през втората част дори удвоиха преднината си, но домакините се върнаха бързо до равенството и успяха да вземат точка от неизгодната позиция.

Още в 5-ата минута Суарес се възползва от лошите действия на Арсенал в отбрана. Първо Саня позволи на Джонсън да играе от ляво, а след спасяване на вратаря Мертезакер не игра концентрирано и уругваеца вкара след като бе намерен от Хендерсън.

В 60-ата минута падна гола на Хендерсън, който просто проби през цялата отбрана на домакините и вкара с малко късмет. В 65-ата минута Джак Уилшър намери Жиру от пряк-свободен удар и така бе върнат гол. Само 2 минути по-късно Тио Уолкът вкара чудесен гол след като комбинира с Жиру. Тук Брендан Роджърс реши, че мачът му се изплъзва и в игра влезе Хосе Енрике на мястото на нападателя Стъридж. Така точките бяха поделени днес.