Олдъм попари шампиона Сити

Манчестър Сити загуби с 1:2 от Олдъм в приятелски мач, който се игра на „Баундъри Парк" в Олдъм. Докато триото на Англия Джо Харт, Джолиън Лескът и Джеймс Милнър, както и националите на Франция Гаел Клиши и Самир не взеха участие в азиатското турне на отбора, сега петимата заедно с Найджъл де Йонг започнаха като титуляри срещу тима от Лига 1. Останалата част от линията на Сити се състоеше от продукти на академията на клуба, както и от изгнаника Роке Санта Крус.

Парагваецът изравни в 54-та минута след като Симпсън от домакините беше извел своите в самото начало на мача - Клиши сгреши и играча на „латиксите" отбеляза четвъртия си гол преди началото на сезона.

В добавеното време Джонатан Граудис вкара след изпълнение на корнер и с това донесе победата за Олдъм.