Челси изпусна преднината си срещу Уигън (видео)

Тима на Андре Вилаш-Боаш - Челси пропусна да направи за първи път под негово ръководство 4 поредни победи, след като Уигън прие лондончани и мачът завърши при резултат 1:1. Интересното бе, че новия мениджър подцени домакините и дръпна футболистите си назад след попадението си. Със сигурност сега съжалява за това решение.

Челси започна по-силно и през първата част се доближи до 70% владение на топката и два пъти повече успешни пасове на своя сметка. Това продължи и през втората част и гола бе резонен - Ашли Коул предостави изключително дълго подаване в наказателното за Стъридж. Младежа овладя прекрасно с първото си докосване и с второто матира вратаря на домакините.

След гола Вилаш-Боаш пусна Оби-Микел в игра, за да задържа атаките на противника, но това не сполучи. На няколко пъти Уигън можеше да вкара, но го направи в 88-ата минута чрез Гомес. Грешка на Чех позволи на нападателя да вкара на празна врата. Така срещата завърши при равен резултат.