Без Ван Перси Арсенал загуби от Сити на Емирейтс (видео)

Тима на Арсенал загуби на собствен терен от Манчестър Сити, като и двата тима бяха построили отбори далеч от техните титулярни. В крайна сметка "гражданите" надделяха с минималното 1:0 в това гостуване и резултатът е достатъчен за напредване в турнира Карлинг Къп. До последно обаче резултатът бе равен и интригата съществуваше.

На един непривично тих "Емирейтс" Арсенал започна слабо, както и госта от Манчестър. Двата тима израстваха в мача и Сити надделяваше във владението на топката. Въпреки това равенството на полувремето добре отразяваше нещата. Агуеро бе вкаран в игра в 33-ата минута, а влиянието му малко по малко се усещаше.

Гол падна чак в края на мача - 83-ата минута - След корнер за Арсенал топката попадна в Джеко, той поведе атака и намери Джонсън, който подаде към Агуеро за попадението - перфектна контра и "Емирейтс" съвсем заглъхна. Без звездата на тима той изглеждаше беззъб днес и резултата го показа.