Юнайтед с победа пред новата трибуна Сър Алекс Фъргюсън (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед у дома победи с минималното 1:0 Съндърланд, който дойде на гости в един от най-тържествените дни за "червените" фенове. В деня, в който се навършват 25-те години от заставането на Сър Алекс Фъргюсън начело на тима, "Червените дяволи" се увенчаха с победата и се приближиха отново на 2 точки от върха.

Първото полувреме бе силно за домакините, като в първата му половина те владееха топката около 80% от времето. Голът обаче падна в самия край на тази част, когато Нани центрира от корнер. Дани Уелбек отклони леко топката, която обаче се удари в Уес Браун, който искаше да я изчисти. За лош късмет обаче тя влетя в мрежата.

Второто полувреме Юнайтед отново се представи стабилно и нямаше много работа в отбрана. При една ситуация за Съндърланд обаче останаха съмнения за игра с ръка на Фил Джоунс в наказателното на "червените". С добри намеси в това полувреме се отличи стражът на гостите Уестууд, който на много пъти опази вратата си.