Ливърпул се справи с Уест Бром на гости (видео)

Отборът на Ливърпул победи Уест Бромич Албиън с 2:0 като гост, след като домакините не предоставиха голямо предизвикателство пред тима на Кени Далглиш. Въпреки доброто начало за домакинския отбор, дузпа на Чарли Адам и гол на Анди Керъл решиха нещата в полза на мърсисайдци.

Мачът започна равностойно и домакините изглеждаха добре на терена. Рой Ходжсън бе решен да се докаже пред миналия си отбор, но още в 9-ата минута бе отсъдена дузпа против неговия тим. Суарес я изработи, а реализира Адам.

Този гол прехвърли инициативата в краката на Ливърпул, като "червените" започнаха да играят с настроение и самочувствие. В края на първото полувреме Анди Керъл реализира. Топката му бе подадена от Суарес, а той я провря под Бен Фостър с левия си крак. Второто полувреме бе подчинено на контрола на гостите. Рой Ходжсън опита няколко интересни хода и смяна на тактиката, но до нищо по-интересно не се стигна в крайна сметка.