Ливърпул с втора победа с два гола

Ливърпул посрещна Брентфорд в срещата от втория кръг на английската Висша лига, и за първия мач на мениджъра Арне Слот пред собствена публика, той отново спечели, както в първия кръг срещу Ипсуич, с 2:0. Днес за домакините в червено се разписаха Луис Диаз и Мохамед Салах.

В 13-ата при корнер на Брентфорд, Ливърпул успя да организира бърза контра чрез Жота, който напредна до центъра и изведе Диаз срещу вратаря, а той го матира с ляв крак за 1:0. Към края на полувремето Брентфорд опита да атакува и задържаше топката, но Алисон не бе затруднен особено.

Във второто полувреме Ливърпул имаше дори повече положения, но стигна до гол чак в 71-ата минута когато Диаз пусна надясно за Салах, който изглеждаше в засада, но навлезе диагонално и стреля фалцово за 2:0, което ВАР потвърди. До края резервата Гакпо нацели горната греда в най-добрата възможност и така Ливърпул става един от четирите отбора с перфектен рекорд за два кръга след Ман Сити, Брайтън и Арсенал.