Ливърпул на първо място с победа (видео)

Ливърпул посрещна Брайтън в срещата от поредния тридесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините допуснаха ранен гол, но успяха да надиграят категорично след това съперника и да достигнат до обрат, множество допълнителни положения и ситуации, макар да завършиха само с успех 2:1. Така с мач повече от Арсенал и Ман Сити, "червените" застават на 3 и 4 точки пред тях, съответно.

След само 90 секунди игра топка в полето бе изчистена на пътя на Дани Уелбек от Ван Дайк, и с перфектно отиграване той матира Келехер за 1:0. Последваха няколко пропуска на Салах преди в 27-ата минута Луис Диаз да изравни за 1:1 след грешка в защитата на противника.

След почивката Салах обаче оформи обрата в 65-ата минута след като получи от Мак Алистър и завъртя топката в далечния ъгъл - 2:1. Малко след това нов гол на Диаз бе отменен от ВАР поради доста тънка засада, а до края вратарят на гостите Фербрюген се прояви класно няколко пъти.