Ливърпул дръпна на върха с нова победа

Борнемут посрещна Ливърпул в срещата от поредния двадесет и първи кръг на английската Висша лига. Днес на "Виталити Стейдиъм" гостите спечелиха с 4:0 и така застават на 5 точки над преследвачите си в първенството Манчестър Сити, който има и мач по-малко, но и при взимането му ще изостава от лидера.

За победата днес бяха точни Даруин Нунез в 52-ата минута, който получи топка на дузпата от Жота и без подготовка насочи покрай вратаря за 1:0. Самият Жота вкара за 2:0 при бърза атака в 71-ата минута, в края на която Гакпо го изведе под ъгъл и той се справи добре с удара.

В 80-ата минута Жота оформи и 3:0. Тук португалецът бе намерен на дузпата от центриране от дясно, стреля в противник, но топката попадна отново в него за добавка и 3:0. Това не бе всичко от "червените" и финалното 4:0 реализира отново Нунез в 93-ата минута след асистенция на Гомез от далечна дистанция над цялата защита.