Ливърпул на полуфинал с пет през Уест Хем

Ливърпул посрещна Уест Хем Юнайтед в четвърт-финалната фаза на Купата на лигата. След 5:1 днес на "Анфийлд" домакините продължават към фазата на полуфиналите, където вчера вече се класираха Фулъм, Мидълсбро и Челси

В 28-ата минута след няколко опита на домакините от дистанция Собослай успя да насочи перфектна топка през Ареола за 1:0. Голът остана до почивката и гостите не предлагаха много в нападение.

В 56-ата минута Къртис Джоунс от труден ъгъл направи 2:0 през краката на вратаря. В 71-ата минута 3:0 оформи Гакпо който нагласи топката на десния си крак и стреля ниско без да бъде притеснен от тримата пред себе си.

Последва 3:1 когато в 77-ата минута Боуен върна за Уест Хем. В 82-ата минута обаче малко след голям пропуск след появата си като резерва, Салах се разписа за 4:1. Две минути след това стана и 5:1 отново чрез Къртис Джоунс.