Ливърпул с победа над последния

Шефилд Юнайтед посрещна Ливърпул в срещата от поредния петнадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Брамал Лейн" гостите вкараха ранен гол и един много късен за успеха с 2:0, но победата можеше да е и по-изразителна в тази вечер.

В минутите до гола Ливърпул владееше все повече и повече топката, като при близо 90% владение след 15-ата минута поведе в 37-ата след корнер в полето от Арнолд, който Гакпо пропусна и топката попадна на пътя на Ван Дайк. Той стреля от воле от близо в левия ъгъл на Фодерингам за 1:0.

Асистенцията на Арнолд бе 75-та за клуба, като от дебюта му през 2016 г. само Де Брюйне (129) и Салах (80) са подали за повече голове.

След почивката Фодерингам спря доста възможности пред Салах, Нунез и Александър-Арнолд, като изглеждаше че няма да се пропука повече, но в 95-ата минута Доминик Собослай бе намерен от Нунез сам в наказателното поле срещу вратаря и го матира уверено за 2:0.