Уест Хем наказа Арсенал

Уест Хем Юнайтед посрещна Арсенал в лондонско дерби на осминафиналната фаза на Купата на лигата в Англия. Днес на "Лондон Стейдиъм" домакините се наложиха с 3:1 над своя съперник, като и двата отбора излязоха със сравнително силни състави. Само Уест Хем обаче продължава към фазата на последните 8 отбора в турнира.

В 16-ата минута "чуковете" поведоха след корнер на Боуен, който Бен Уайт отклони с глава в собствената мрежа за 1:0. Арсенал не показа достатъчно в нападение, но можеше да изравни до почивката чрез Нкетия.

В 50-ата минута Кудус вкара красив гол с изключително отиграване при спирането и удара след подаване на Агерд за 2:0.

В 60-ата минута Джарод Боуен оформи и 3:0 когато завърши от дъгата избита от полето топка през Рамсдейл. Вратарят реагира с ръка, но успя само да отклони силния удар в мрежата си.

Арсенал върна гол когато вече бе твърде късно, и той бе дело на капитана Йодегор в 96-ата минута за 3:1.