Брайтън и Ливърпул с ударно равенство

Брайтън посрещна Ливърпул в срещата от осмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Американ Експрес Стейдиъм" домакините поведоха и допуснаха обрат, но се върнаха до 2:2 и на свой ред дори можеха отново да обърнат резултата ако не бе голям пропуск на Жоао Педро в края.

В 20-ата минута Адингра отне от Мак Алистър и успя да оформи 1:0 с фалц през Алисон. Още 20 минути след това Собослай взе топката в средата и намери Диаз, който премина човека си и пусна за Нунез, нападателят смени фронта и Салах с мощен удар изравни за 1:1.

В 43-ата минута грешка на вратаря стана причина Грос да направи дузпа срещу Собослай, която Салах вкара за 2:1. В 53-ата минута на втората част Ливърпул можеше да реши мача, но горната греда спря резервата Гравенберх в добро положение.

Така към края Брайтън установи контрол и в 78-ата минута Марч от статично положение центрира в полето и Дънк от близо вкара за 2:2, което остана до края.