Челси и Арсенал с минимални победи за купата

Челси посрещна Брайтън, а Арсенал гостуваше в Брентфорд в срещите от 1/16 финалите на Купата на лигата в Англия. Днес лондонските грандове продължиха напред в състезанието с победи с по 1:0, като Джаксон реши срещата за "сините", а Рийс Нелсън тази на "артилеристите".

Челси имаше късмет до почивката след като шансовете бяха за Брайтън след грешки в синьо. В 50-ата минута обаче Коул Палмър от трудна позиция премина Ван Хеке и намери Джаксон през краката му за 1:0. В 72-ата минута нападателят вкара и втори гол, който беше отменен.

Междувременно Арсенал поведе рано в 8-ата минута на Брентфорд след грешна на Занка, двойно подаване през вратаря и 1:0 за Нелсън. До почивката и след нея Арсенал контролираше събитията, макар към края противникът да натисна и дори да стигна до греда.