Лампард взе първа победа с Челси (видео)

Борнемут посрещна Челси в срещата от поредния тридесет и пети кръг на английската Висша лига. След като мениджърът Франк Лампард загуби първите си шест мача с новия отбор, сега "сините" спечелиха с 3:1 за да преминат психологическата граница от 40 точки и да застанат близо до горната половина на класирането (11-ти).

В 9-ата минута днес Челси поведе след подаване на Канте на главата на Галахър между Сенеси и Смит за 1:0. Последва изравняване в 21-ата минута когато Виня фалцира удар покрай кепа за 1:1.

След почивката Челси владееше над 70% от времето топката, но трябваше да изчака до 82-ата минута за да стигне до 2:1 когато статично положение от Зиеч бе вкарано от Бадиашиле. В 84-ата минута Жоао Феликс бе включен в игра на мястото на Хаверц и след минута той вкара за 3:1 много лесно след добра игра на Стърлинг, който изработи гола.