Ман Юнайтед и Саутхемптън в зрелищен равен

Манчестър Юнайтед посрещна Саутхемптън в срещата от двадесет и седмия кръг на английската Висша лига. Днес видяхме изключително отворен двубой с много положения пред двата отбора, като по-голямата част от мача домакините играха с човек по-малко, но в крайна сметка клубовете се разделиха при 0:0.

В 23-ата минута Де Хеа спаси вратата си от Уолкът при удар от непосредствена близост с глава. В 34-ата минута Касемиро бе изгонен от ВАР след като по начало получи жълт картон, но той бе поправен на червен за влизане опасно в крак на съперник, макар бразилецът да игра с топката преди това. До почивката Юнайтед доминираше и създаваше още опасности.

Във втората част и двата тима имаха положения, но Уолкът отново пропусна голяма възможност рано. След това Бруно Фернандеш нацели гредата на Базуну, а в ответната атака това направи и Уокър-Питърс с удар в далечната греда на Де Хеа.

В една от най-опасните ситуации горната греда нацели и Уорд-Прауз от статично положение.