Ливърпул взе мърсисайдското дерби

Ливърпул посрещна Евертън в срещата от поредния двадесет и втори кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините спечелиха дербито на града и събраха 32 точки в класирането, 2 зад осмия Брентфорд и 1 над Челси, който се намира на десетото място и има мач повече от "червените".

До почивката най-любопитната ситуация бе тази около гола, когато в 35-ата минута при атака на гостите Тарковски нацели гредата на Ливърпул и последва бърза контра, в края на която Нунез намери Салах за 1:0 през Пикфорд, който и се позиционира изключително слабо в ситуацията.

След почивката Ливърпул вкара бърз гол за 2:0 като в 49-ата минута при нова контра топката достигна Александър-Арнолд, той пусна ниско подаване през цялата защита и Гакпо вкара първия си гол за отбора във Висшата лига.