Брайтън отстрани Ливърпул от ФА Къп

Брайтън посрещна Ливърпул в петия кръг от ФА Къп. Днес на "Американ Експрес Къмюнити Стейдиъм" домакините спечелиха в последния момент на срещата с 2:1, като постигнаха пълен обрат след като гостите поведоха в първото полувреме. Победата донесе ключовият за тима този сезон Митома.

В 30-ата минута Салах изведе Елиът и без подготовка той матира Стийл за 1:0 макар вратарят да докосна топката. Брайтън обаче отговори преди почивката и в 39-ата минута след късо изпълнен корнер и центриране Арнолд изби на пътя на Лампти и той стреля, но топката се отклони в Дънк и заблуди вратаря за 1:1.

Във втората част домакините бяха по-силни, но чак в 92-ата минута материализираха статистиката си след изключителен гол на играчът във форма Каору Митома за 2:1.