Нюкасъл с крачка към финала

Саутхемптън посрещна Нюкасъл в първата среща от полуфиналната фаза на Купата на лигата в Англия. Днес на "Сейнт Мерис Стейдиъм" и двата тима пострадаха от отменени голове, а в края гостите спечелиха с 1:0 и ще имат аванс преди да приемат съперника пред своята публика за определяне на финалиста от двойката.

В първата част Нюкасъл бе по-добрият на терена и Жоелинтон стигна до гол, но бе лишен от него заради игра с ръка, докато и Уилок пропусна големи възможности.

През втората част пропуските за гостите продължиха, а Поуп спаси вратата си няколко пъти. В 73-ата минута резервата Исак предостави топка за Жоелинтон и той завърши без подготовка за 1:0.

Веднага "светците" отговориха с гол, но и той бе отменен от ВАР поради игра с ръка. Последва и изгонване на Калета-Кар, което затрудни домакините допълнително.