Саутхемптън на полуфинал през Ман Сити

Саутхемптън посрещна Манчестър Сити в срещата от четвъртфиналната фаза на Купата на лигата в Англия. Днес на "Сейнт Мерис Стейдиъм" домакините изненадаха с победата с 2:0 над именития съперник, който започна отслабен, и макар Пеп Гуардиола да включи имена като Холанд и Де Брюйне в игра, представянето така и не се подобри за "гражданите"

В 23-ата минута Лянко пресече подаване и превзе терен, след което центрира ниско и Секу Мара се отскубна от Уокър за да вкара за 1:0. Само 5 минути след това "светците" удвоиха когато Лавиа намери Дженепо и той прехвърли вратаря от дистанция за 2:0.

На почивката Гуардиола замени Палмър, Гомез и Уокър с Аканжи, Аке и Де Брюйне, а скоро и Холанд смени Грилиш. До края обаче резултатът не се промени и Саутхемптън стига първи полуфинал в този турнир от 2016-17 г. насам, където сега се класираха още Нотингам Форест, Нюкасъл и Манчестър Юнайтед.