Нюкасъл отстрани Лестър от купата

Нюкасъл Юнайтед посрещна Лестър Сити в срещата от четвъртфиналната фаза на Купата на лигата в Англия. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" двата отбора излязоха във възможно най-силните си състави, а домакините спечелиха с 2:0 след доминантно представяне, почти без да позволят положение пред своята врата.

След силно начало големи пропуски направи Лонгстаф, който можеше и да има хетрик за около 20 минути. Бруно Гимараеш и Калъм Уилсън също пропускаха до почивката.

Веднага след подновяването на играта и гредата спаси гостите, преди в 60-ата минута най-накрая "свраките" да се разпишат. Тук Жоелинтон освободи Бърн в полето и той завърши добре за 1:0.

В 72-ата минута Алмирон изведе Жоелинтон и той матира Уорд отново за 2:0 за да гарантира прогреса до полуфиналите на турнира.