Ман Сити надигра Ливърпул (видео)

Манчестър Сити посрещна Ливърпул в най-чаканата осминафинална среща от Купата на лигата в Англия. Днес на "Етихад" домакините спечелиха с 3:2 вълнуващия двубой, който ги изпраща на четвърт-финалната фаза. Ливърпул е последният носител на купата, но на три пъти в срещата изоставаше и в крайна сметка напусна състезанието.

В 10-ата минута резултатът откри Ерлинг Холанд след добро подаване на Де Брюйне за него в полето за 1:0. В 20-ата минута Джеймс Милнър намери непокрит Карвальо на дузпата за нисък удар на празна врата за 1:1. По-късно обаче бранителят на "червените" се контузи и бе заменен от Филипс, а на почивката се включиха още Чембърлейн и Фабиньо.

В 47-ата минута Родри намери Марез в полето и с финт той овладя през защитник и стреля далеч от вратаря за 2:1. Почти веднага Ливърпул атакува и върна гол за 2:2 чрез Салах, намерен отново на празна врата от успоредно подаване на Нунез.

В 58-ата минута Де Брюйне асистира отново за гол с глава на Аке и 3:2 през Келехер.