Брайтън отстрани Арсенал от купата

Арсенал посрещна Брайтън в третия кръг от Купата на лигата в Англия. Днес на "Емирейтс" домакините отстъпиха с 3:1 и гостите продължават към четвъртия кръг на състезанието.

В 20-ата минута "артилеристите" поведоха чрез Нкетиа, който вкара 11-ти гол в 12-ата си среща в състезанието. Последва дузпа за гостите, която Уелбек спечели и вкара за 1:1.

След почивката Арсенал отново започна силно, но с удар в гредата, след което в 58-ата минута против доминацията на домакините гол вкара Митома за пълен обрат и 2:1. Арсенал продължи да отправя удари и след 17 такива без особен успех срещу 6 за противника, се стигна и до 3:1 в 71-ата минута. Тук Били Гилмор асистира за Лампти за нов удар през вратаря Хайн.