Астън Вила надигра Ман Юнайтед

Астън Вила посрещна Манчестър Юнайтед в срещата от четиринадесетия кръг от Висшата лига на Англия. Днес на "Вила Парк" домакините тръгнаха много силно и поведоха рано, като задържаха преднината до края за 3:1, с което достигат 14-та позиция, а Юнайтед остава на пето място.

В 7-ата минута домакините поведоха като Рамзи намери Бейли от ляво и той стреля по диагонала през Де Хеа за 1:0. В 11-ата минута от пряк-свободен удар Лука Дин удвои с перфектно изпълнение за 2:0.

До почивката гостите овладяха инициативата и задминаха противника по положения, но вкараха само едно от тях в 45-ата минута когато Шоу стреля от дистанция и топката се отклони от Рамзи за да заблуди Мартинез за 2:1.

След почивката Вила тръгна както в първото полувреме и в 49-ата минута вкара за 3:1 когато Уоткинс от ляво пусна топка към дузпата и Рамзи засече с мощен удар през Де Хеа. До края отново Юнайтед доминираше във владението, но без да вкара.