Челси с един крак на финал през Тотнъм (видео)

Челси посрещна Тотнъм в първата полуфинална среща на Купата на лигата в Англия. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините спечелиха с 2:0 и комфортно ще изчакат следващата седмица и гостуването на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм", докато се очаква другата двойка Ливърпул - Арсенал да бъде отложена за момента.

След само 5 минути игра "сините" поведоха след грешка на Танганга, от която Алонсо взе топката и изведе Хаверц за 1:0. Последва доминантно представяне и близо 80% владение, с редица удари и положения за домакините. Така в 34-ата минута Зиеч от статично положение прати опасна топка в полето, и Танганга отново сбърка когато при изчистване нацели Дейвис и топката влетя в собствената мрежа за 2:0.

На почивката и двата тима направиха промени, като Хаверц бе сменен от Вернер, а Ндомбеле се включи за Дохърти при гостите. По-добрите положения обаче до края бяха отново за Челси, без резултатът да се промени.