Челси изхвърли Астън Вила след дузпи (видео)

Челси посрещна Астън Вила в срещата от третия кръг на Карабао Къп в Англия. Днес на "Стамфорд Бридж" двата тима се разделиха след края на редовното време при 1:1, и след директното изпълнение на дузпи към четвъртия кръг продължи Челси.

В първото полувреме гол нямаше тук, но Хаким Зиеч бе най-близо като принуди Стийр да спаси. Ел Гази и Траоре пробваха Кепа на другата врата.

На почивката Мейсън Маунт се появи в игра за Нголо Канте, и след по-малко от 10 минути Челси поведе когато Рийс Джеймс намери с перфектно центриране Тимо Вернер за 1:0. В 65-ата минута при центриране на Кеш на главата на Арчър се стигна до 1:1. До края и двата отбора имаха възможности за победата, но се стигна до дузпи, където Ел Гази започна с гол, но Йънг и Накамба пропуснаха за Вила, докато Лукаку, Маунт и Баркли вкараха за домакините. Последваха вкарани дузпи от Конса и Буендиа, докато Чилуел пропусна за Челси, преди Рийс Джеймс да вкара решаващия удар за победата.