Челси надви Лестър в Лондон (видео)

Челси посрещна Лестър Сити в предпоследния кръг от Висшата лига на Англия. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините спечелиха с 2:1 и събраха 67 точки, противника остана с 66 на четвъртото място, а на пето е Ливърпул с 63 и мач по-малко.

В първото полувреме Челси изглеждаше вдъхновен от публиката си и атакуваше агресивно, като в 21-ата минута гол на Вернер бе отменен поради засада, а в 34-ата минута гол на Вернер бе отменен от ВАР, за трети път срещу Лестър само за няколко дни, тук за игра с ръка. До почивката домакините имаха 11 удара срещу 1.

В 47-ата минута след корнер на Чилуел се стигна до гол за Челси, като Рудигер вкара за 1:0. В 65-ата минута Вернер спечели дузпа срещу Фофана и резултатът стана 2:0, като Жоржиньо вкара от бялата точка. Със 7 дузпи този сезон само Франк Лампард остана по-напред в историята на Челси по брой вкарани дузпи в една кампания.

В 76-ата минута резервата Ихеаначо върна гол за 2:1, но до края "сините" не бяха притеснени.