КОНМЕБОЛ подкрепи Кавани


Н. Гавазов

КОНМЕБОЛ подкрепи Кавани

Южноамериканската футболна конфедерация (КОНМЕБОЛ) подкрепи уругвайския нападател на Манчестър Юнайтед Единсон Кавани, който бе дисквалифициран за три мача за пост в социалните мрежи, който Футболната асоциация на Англия (ФА) прецени за расистки. По-рано ФА наказа играча за публикацията в Instagram, в която уругваецът назова свой дългогодишен приятел "негрито" (черен). Въпреки обясненията на футболиста, според които тази дума не е обидна в Уругвай, ФА все пак го дисквалифицира и глоби.

"Дисциплинарните мерки срещу изключителния уругвайски футболист бяха наложени без оглед на културните и езикови особености в Уругвай, където такива думи се считат за нормални.

Такива решения трябва да се вземат, като се вземат предвид контекстът на ситуацията, както и културните характеристики и норми на речта във всяка конкретна държава“, се казва в изявлението на КОНМЕБОЛ.

По-рано играчът бе подкрепен и от Уругвайския футболен съюз.

  Сподели
360