Тотнъм отстрани Челси от Купата след дузпи (видео)

Тотнъм посрещна Челси в осминафиналната фаза от Купата на лигата в Англия. Днес Челси изигра силно първо полувреме, а Тотнъм - силно второ, което резултира в 1:1 след 90 минути и дузпи, които решиха победителя. В този случай това бе Тотнъм след като Мейсън Маунт не нацели вратата с последната 10-та от дузпите.

В 19-ата минута днес Тимо Вернер вкара първия си гол за Челси и първи гол в срещата след няколко слаби изяви на Регилон в защита, и нападателят от позиция на границата на наказателното поле стреля далеч от Лорис за 1:0. До почивката 71% от владението бе за Челси, който обаче не капитализира с още попадения.

Във втората част Тотнъм ставаше все по-силен, но "сините" имаха шанс в 79-ата минута да решат всичко когато Маунт и Вернер бяха двама срещу Дайър, и Маунт сбърка в подаването в изключителна ситуация. Така последва гол за Ерик Ламела в 83-ата минута след центриране на Регилон, с което Едерсон не се справи и аржентинският нападател матира Менди от близо за 1:1.

Стигна се до дузпи, в които Тотнъм изпълняваше първи:
1.Ерик Дайър прати Менди в грешна посока за 2:1;
2. Тами Ейбрахам изпълни по идентичен начин дузпата си срещу Лорис за 2:2;
3. Ерик Ламела също с идентично изпълнение - 3:2;
4. Сезар Азпиликуета стреля със сила, но в същия ъгъл за 3:3;
5. Пиер-Емил Хьойберг с прецизно изпълнение прати топката до гредата за 4:3;
6. Лорис улови ъгъла на Жоржиньо, но не достигна до топката и Челси изравни 4:4;
7. Лукас Моура с перфектно изпълнение, четвърто в същия ъгъл, и Менди винаги в грешна посока до тук - 5:4;
8. Емерсон с уверен удар без шанс за Лорис - 5:5;
9. Хари Кейн смени ъгъла и заблуди Менди отново за 6:5;
10. Мейсън Маунт не нацели вратата и Тотнъм спечели мача.