Арсенал взе Къмюнити Шийлд след дузпи с Ливърпул (видео)

Носителят на ФА Къп от последната кампания - Арсенал, и шампионът от Висшата лига - Ливърпул, откриха сезона в Англия със сблъсък на "Уембли" за Къмюнити Шийлд. Днес двата тима си размениха по едно добро полувреме, като след редовните 90 минути и 1:1, се стигна до дузпи, където Арсенал спечели трофея.

Първото полувреме беше в полза на Арсенал днес, въпреки че в 7-ата минута първо Ван Дайк вкара топката в мрежата след подаване на Робертсън, но в засада, заради което голът на бранителя бе отменен. В 12-ата минута при една бърза атака Сака обърна фланга към Обамеянг, той се справи с десния защитник срещу себе си и фалцира топката далеч от вратаря за 1:0.

В 18-ата минута изключително положение пропусна да вкара Нкетиа, който получи топката в наказателното поле от Сака, но стреля слабо в Алисон. В 27-ата минута Сака създаде отново шанс за Нкетиа, и отново младият защитник стреля високо от добра позиция.

Във втората част обаче Ливърпул пое инициативата и започна непрестанни атаки към Емилиано Мартинез. В един период "червените" владееха топката 86% от времето, и това доведе до гол в крайна сметка, макар и с доста късмет. В 73-ата минута резервата Минамино се намери с топката срещу вратаря след редица рикушети в наказателното поле, и той матира вратаря за 1:1.

Попадението съживи Аренал, който до края затисна противника и опита да поведе отново, но Уилок и Обамеянг пропуснаха положения.

Стигна се до дузпи, като Ливърпул изпълняваше първи:

1.Салах с мощен удар не остави шансове на Мартинез - 2:1;
2. Рийс Нелсън със силно прецизно изпълнение в долния ляв ъгъл прати Алисон в грешна посока за 2:2;
3. Фабиньо прати Мартинез в грешна посока за 3:2;
4. Мейтланд-Найлс със спокойствие и лек удар прати Алисон в грешна посока за 3:3;
5. Риан Брюстър, който влезе за дузпите, нацели горната греда с много сила - 3:3;
6. Седрик Соарес прати Алисон в грешна посока за 3:4;
7. Минамино с мощен шут в средата не сбърка - 4:4;
8. Давид Луиз стреля в обсега на Алисон, но над ръката му за 5:4 за Арсенал;
9. Куртис Джоунс прати Мартинез в грешна посока и стреля точно до гредата за 5:5;
10. Капитанът на Арсенал Обамеянг стреля перфектно в горния десен ъгъл на вратата за победата с 6:5.