Арсенал прати Уотфорд в Чемпиъншип

Арсенал прие Уотфорд в последния кръг от Висшата лига на Англия. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 3:2 и така Уотфорд отстъпи с точка на Астън Вила на дъното, като изпада заедно с Борнемут, също с 34 точки, и последния Норич, към Чемпиъншип.

В 5-ата минута днес Обамеянг откри резултата от дузпа за 1:0. В 24-ата минута Обамеянг асистира за Киерън Тиърни, който вкара първия си гол за отбора с удар в далечния ъгъл от границата на наказателното поле - 2:0. Тиърни върна услугата и асистира на Обамеянг за 3:0 в 33-ата минута, когато габонецът завърши със задна ножица положението.

В 43-ата минута важен гол вкара Дийни от дузпа за 3:1. След почивката Сар в 66-ата минута от дясно центрира в полето и Уелбек вкара за 3:2 от непосредствена близост, но за повече голове гостите не се пребориха до края.