Ливърпул завърши с победа над Нюкасъл

Нюкасъл Юнайтед прие Ливърпул в последната среща от Висшата лига на Англия за сезон 2019-20. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" домакините откриха след само 25 секунди игра, но допуснаха пълен обрат и загубиха с 3:1 в крайна сметка, като Ливърпул завършва сезона с 99 точки.

В първата минута на срещата Шелви изпълни бърз пряк-свободен от нарушение на Ван Дайк срещу Сен-Максимен, като той вдигна топката за Гайл и 1:0. Това стана най-ранният гол във финалния ден от Висшата лига в историята.

В 38-ата минута Окслейд-Чембърлейн напредна от дясно и намери Ван Дайк за удар с глава и 1:1 през Дубравка. В 59-ата минута на второто полувреме за 2:1 се разписа Ориги, който стреля в долния десен ъгъл след подаване от Робертсън.

В 66-ата минута появилият се като резерва Салах нацели гредата с нисък удар от дистанция, като до края Ливърпул владееше инициативата. Така в 89-ата минута Фирмино намери Мане за фалцов удар в ъгъла на вратата и красив финал на срещата - 3:1.