Ман Сити с тройка през Саутхемптън

Манчестър Сити прие Саутхемптън в срещата от осминафиналната фаза на Купата на лигата в Англия. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините спечелиха с 3:1 след голове от Отаменди и Агуеро на два пъти. Така "гражданите" отиват на четвърт-финалите на състезанието.

В 20-ата минута резултатът откри Николас Отаменди, когато защитникът бе намерен от Бернардо Силва и завърши центрирането му с глава за 1:0.

В 38-ата минута Агуеро реализира за 2:0 след перфектно центриране на Уокър и удар от непосредствена близост, след като до нападателя нямаше защитник. След почивката Агуеро оформи 3:0 в 56-ата минута, като тук той отклони балонната топка, получила се след удар на Марес в Беднарек.

В 75-ата минута след центриране на Уорд-Прауз от корнер гостите върнаха гол чрез удар с глава от Стивънс перфектно в ъгъла на вратата за 3:1.