Ман Сити резултатен на гости в Евертън

Евертън прие Манчестър Сити в срещата от седмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Гудисън Парк" гостите поведоха в резултата чрез Жезус, допуснаха изравняване, но с два гола във второто полувреме на Марес и Стърлинг те успяха да спечелят срещата с 3:1.

В 11-ата минута днес Сити можеше да поведе чрез поредица от ситуации, но Гюндоган пропусна от метър, а Рияд Марез нацели горната греда. В 24-ата минута все пак след гениално центриране на Де Брюйне в полето, Габриел Жезус реализира с плонж през Пикфорд за 1:0.

В 33-ата минута Евертън изравни след добро включване на Коулман в полето, като той копна топката над вратаря и Калвърт-Люин вкара от гол-линията за 1:1.

В 71-ата минута Марез вкара за втори пореден мач от пряк-свободен удар когато с фалцово изпълнение в ъгъла на Пикфорд реализира за 2:1. В 86-ата минута крайното 3:1 оформи Стърлинг, когато добави със сила една избита топка от вратаря при центриране на Агуеро.