Борнемут измъкна победа от 9 от Тотнъм (видео)

Борнемут прие Тотнъм в срещата от поредния тридесет и шести кръг на английската Висша лига. Днес на "Виталити Стейдиъм" домакините спечелиха с късно попадение, а Тотнъм игра голяма част от срещата без двама играчи, изгонени в срещата.

Преди почивката Тотнъм доминираше в положенията и играта, като резервният вратар на домакините Тревърс се прояви на няколко пъти. В 43-ата минута Хьонг Сон Мин стана първият кореец, получавал червен картон в лигата когато изблъска съперник при спряна игра точно пред очите на рефера и така Тотнъм остана с човек по-малко.

Почетино реагира с пускането на младия Фойт за Алдервайрелд на почивката, а Уаняма замени Дайър, който също беше с картон. Само минути след като бе подновена играта обаче Фойт влезе остро в коляното на съперник и също бе изгонен директно.

Борнемут дълго не успя да се възползва от предимството си, но в 91-ата минута след корнер от Фрейзър топката намери главата на Нейтън Аке, който вкара за 1:0.