Тотнъм острани Арсенал от Купата (видео)

Арсенал прие Тотнъм в срещата от четвърт-финалната фаза на Купата на лигата в Англия. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините не заложиха на най-силната си постройка, и загубиха с 2:0 след попадения от Сон и Али за гостите.

През първата част Арсенал изглеждаше добре в атака, но намесите на Газанига на врата оставяха Тотнъм в срещата до 20-ата минута, когато вратарят намери Али за извеждане на Сон срещу Чех и 1:0. Последваха нови добри положения за Арсенал, но Газанига не се пропука.

През втората част Хари Кейн се появи за гостите, и в 59-ата минута, с първото си отиграване той изведе Деле Али по изключителен начин и англичанинът завърши красиво над Чех за 2:0. До края домакините достигнаха единствено до гредата на Тотнъм, но не успяха да вкарат заслужен гол.