Шакири взриви Анфийлд срещу Юнайтед

Ливърпул посрещна Манчестър Юнайтед в неделния суперсблъсък от седемнадесетия кръг на Висшата лига на Англия. Днес на "Анфийлд" домакините победиха с 3:1 кръвния враг, като две от попаденията вкара резервата Шердан Шакири във второто полувреме.

Рано в мача днес топката посети мрежата на Ливърпул първо, но при едно центриране към Лукаку той бе в засада и макар да не игра с топката, той заблуди вратаря и попадението бе отменено. В 24-ата минута резултатът откри Мане, когато Фабиньо по прекрасен начин копна топката над защитата, а нападателят овладя на гърди и матира Де Хеа за 1:0.

В 33-ата минута Юнайтед отговори чрез Лингард, при една слаба намеса на Алисон след ниско центриране на Лукаку - 1:1.

След почивката срещата реши Шакири. В 73-ата минута той стреля през краката на Ашли Йънг в наказателното поле, топката се отклони от крака на англичанина, след това от горната греда и намери мрежата за 2:1. В 80-ата минута отново Шакири, отново след рикушет в противник и отново топката се озова зад Де Хеа за крайното 3:1.