Два обрата и победа на Арсенал в дербито с Тотнъм

Арсенал прие Тотнъм в срещата от поредния четиринадесети кръг на Висшата лига на Англия. Днес домакините от "Емирейтс" поведоха, допуснаха пълен обрат, но обърнаха резултата в своя полза във второто полувреме отново за зрелищен успех с 4:2.

Обамеянг откри резултата днес с дузпа в 10-ата минута, свирена когато Фертонген игра с ръка след корнер - 1:0. В 30-ата минута след пряк-свободен удар от Ериксен гол вкара Ерик Дайър с глава за 1:1, а Сон спечели дузпа, реализирана от Кейн в 34-ата за 2:1 за гостите.

На почивката за Арсенал Унай Емери пусна в игра Лаказет и Рамзи за Айоби и Мкхитарян, и това доведе до желания резултат. В 56-ата минута Обамеянг вкара отново за 2:2, преди резервата Лаказет да обърне нещата отново в полза на домакините в 74-ата. Крайното 4:2 оформи Торейра в 77-ата минута, изведен от Обамеянг срещу вратаря.