Салах с рекорд, Ливърпул завърши четвърти (видео)

Ливърпул прие Брайтън в последната среща от Висшата лига на Англия за сезон 2017-2018. Днес мърсисайдци завършиха кампанията у дома с 4:0 над Брайтън и Мохамед Салах стана човекът с най-много голове в сезон с 38 мача - 32. Заедно с попаденията си той има на сметката си и 10 асистенции в първенството.

В 26-ата минута днес именно Салах откри резултата, преди Ловрен в 40-ата минута с мощен удар с глава да удвои.

В 53-ата минута Салах взе и асистенция за един гол след мощен шут на Соланке от дистанция за 3:0. Малко преди края Робертсън оформи крайното 4:0.

Във финалното класиране на топ 4 отборите Ливърпул ще заеме последното място със 75 точки, трети е Тотнъм със 77, а втори Манчестър Юнайтед с 81. Манчестър Сити е рекордьорът по точки за една кампания със 100.