Арсенал на финал през Челси

Арсенал прие Челси във втория кръг от полуфиналната фаза на Купата на лигата в Англия. След нулевото равенство на "Стамфорд Бридж" днес на "Емирейтс" домакините спечелиха с 2:1 с помощта на късмета при головете си и така ще срещнат Манчестър Сити на финал.

Челси започна силно и още в 5-ата минута бе отменен гол на Педро. 2 минути след това испанецът изведе Азар на чиста позиция и резултатът стана 1:0.

В 12-ата минута Арсенал отговори когато при удар на Монреал след корнер топката рикушира два пъти и в крайна сметка се озова в мрежата от Рудигер за 1:1.

След почивката Гранит Шака направи резултата 2:1 когато Лаказет опита подаване от дясно, но топката отново се отклони от бранител на пътя на полузащитника, който завърши с гол.