Кейн разби Саутхемптън, Шиърър и всички останали (видео)

Тотнъм прие Саутхемптън в срещата от поредния двадесети кръг на английската Висша лига. Днес за победата с 5:2 Хари Кейн реализира хетрик, а Али и Сон добавиха за домакините от "Уембли". С осмия си хетрик за годината Кейн разби рекорда по брой голове за една календарна година в лигата, поставен от Алан Шиърър през 1995-та с 36 попадения. След днешния мач Кейн достигна до 39 гола за годината, както и 56 във всички турнири, с което англичанинът задмина всички останали нападатели в топ пет първенствата в Европа за годината.

В 22-ата минута днес Кейн откри резултата след центриране на Ериксен от пряк-свободен и удар с глава - 1:0. В 39-ата 2:0 направи отново англичанинът, намерен на празна врата от Сон.

След почивката Али добави гол със силен удар под ъгъл в 49-ата минута, а Сон оформи 4:0 2 минути след това. В 64-ата минута Софиан Буфал върна един за гостите с удар в близкия ъгъл на Лорис за 4:1.

Последва красиво попадение на Кейн в 67-ата минута с копване над вратаря, а крайното 5:2 оформи Тадич в 82-ата минута.