Бърнли спря Челси (видео)

Лидерът в класирането на Висшата лига на Англия Челси гостуваше на Бърнли в срещата от поредния двадесет и пети кръг от първенството. Днес "сините" успяха да поведат чрез ранен гол от Педро, но изключителен гол от Роби Брейди върна равния до почивката, като във втората част нещата останаха непроменени до крайното 1:1.

Още в 7-ата минута Челси излезе напред когато Моузес успя да намери Педро в наказателното поле, той се отдалечи от бранител и стреля ниско за 1:0. В 23-ата минута Матич повали Бартън на опасна позиция и Роби Брейди застана зад топката. С ляв крак по изключителен начин той завъртя кълбото право в ъгъла на вратата за 1:1.

След почивката Куртоа трябваше да спасява вратата си срещу Грей. Последва положение пред Азпиликуета в 60-ата минута. Конте замени Матич и Моузес с Фабрегас и Вилиан, като в края и Батшуай замени Педро, но до гол не се стигна.