Саутхемптън на финал през Ливърпул

Саутхемптън ще играе на финал в Купата на лигата на Англия след като днес тимът гостува на Ливърпул и си тръгна след победа с 1:0. В първия кръг от полуфиналите "светците" победиха отново с минималното 1:0 благодарение на гол от Нейтън Редмънд и по този начин стават първия финалист, който ще изчака резултата от двубоя на Хъл Сити и Манчестър Юнайтед. За момента Юнайтед е крачка напред след 2:0 в първата среща с "вълците".

В първата част днес по-близо до гола бяха гостите чрез Тадич, въпреки че рано в срещата Стъридж и Ловрен се разминаха с попадението. На полувремето в игра за гостите се появи Шейн Лонг за Джей Родригес.

Втората част беше по-добра по отношение на владението за Ливърпул, но Кутиньо и Фирмино пропуснаха добри ситуации пред вратата на гостите. Така се стигна до 91-ата минута, когато резервата Джошуа Симс напредна добре след контра при корнер, намери Лонг в атака, който се измъкна от Хендерсън и с нисък удар матира Кариус за да изпрати своите на финал.