Блатер разкритикува идеята за 30-минутна почивка на финала на Мондиал 2026


Н. Гавазов

Блатер разкритикува идеята за 30-минутна почивка на финала на Мондиал 2026

Бившият президент на ФИФА Йозеф Блатер разкритикува възможното удължаване на почивката между двете полувремена във финалния мач на Световното първенство през 2026 година между Испания и Аржентина. По-рано беше съобщено, че ФИФА планира да увеличи продължителността на почивката до 30 минути. Това решение нарушава действащите правила на футбола, които ограничават почивката до 15 минути. Промените са необходими за провеждането на мащабно 11-минутно музикално шоу в стила на американския Супербоул.

"Паузите за "водопой" са само началото. Финалът на Световното първенство ще покаже върховия момент на турнира – най-дългата почивка в историята на футбола.

Финалът на Световното първенство е като копие на Супербоула. Накъде вървиш, ФИФА?" – написа Блатер на страницата си в социалната мрежа X.

Световното първенство по футбол през 2026 година се провежда в САЩ, Канада и Мексико от 11 юни до 19 юли. Действащ световен шампион е националният отбор на Аржентина. На финала на Мондиал 2022 аржентинският национален тим се изправи срещу Франция. Редовното време на срещата завърши при резултат 3:3, но след изпълнение на дузпи аржентинците се наложиха с 4:2.

  Сподели
10