Катар повтори антирекорд на България на Световните първенства
Н. Гавазов
Националният отбор на Катар се превърна едва в четвъртия тим в историята на световните първенства, който си отбелязва автогол в два поредни мача на турнира, съобщава статистикът MisterChip.
Неприятното постижение беше оформено при поражението с 1:3 от Босна и Херцеговина в последния двубой от груповата фаза на Световно първенство по футбол 2026.
Преди Катар само три национални отбора са записвали подобен антирекорд:
България през 1966 година – срещу Португалия и Унгария;
Нигерия през световните първенства през 2014 и 2018 година – срещу Франция и Хърватия;
Русия през 2018 година – срещу Уругвай и Испания.
Катар завърши участието си на Мондиал 2026 на последното място в група B с една спечелена точка.
Победител в групата стана Швейцария със седем точки, а второто място и директна квота за елиминационната фаза заслужи Канада с четири точки.
Сподели
