Без изненади в първия ден на Световното по баскетбол

Днес стартира Световното първенство по баскетбол, което се провежда в Китай. Турнирът бе открит с двубоя Ангола – Сърбия, в който европейците постигнаха очаквана победа със 105:59. След това се състояха още седем мача, в които не се случиха изненади.

Най-оспорвана бе срещата Иран – Пуерто Рико. На почивката резултатът бе 49:31 в полза на иранците. Островитяните обаче се бориха  до последно и след страхотна четвърта част, 16 секунди преди края поведоха  с 81:78 точки. Иран изравни с тройка на Хамед Хедади, но Хавиер Мохика вкара в последната секунда и Пуерто Рико триумфира. С 32 точки, от които 5 тройки Дейвид Уертас бе най-резултатен за победителите. За Иран Хамед Хедади и Бехнам Яхчали вкараха по 22 точки.